Достапни линкови

Денеска - 100 дена од новата Влада


Macedonia - New government of Macedonian Prime Minister Nikola Gruevski, Skopje, 29Jul2011
Денеска истекуваат првите 100 дена од работата на Владата на премиерот Никола Груевски.
Новиот владин кабинет беше ибран на 28 јули откако на вонредните парламентарни избори победи коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ.
По повод 100 дена Влада, премиерот Никола Груевски вчера имаше видео обраќање преку Фејс бук во кое истакна дека Владата ги постигнала зацртаните краткорочни цели кои се утврдени во Програмата за работа и кои се резултат на ветувањата на изборите за кои народот им ја дал довербата.
XS
SM
MD
LG