Достапни линкови

Денеска за муслиманите започнува аџилакот


Саудиска Арабија, Мека
Властите на Саудиска Арабија соопштија дека на годинашниот аџилак се очекуваат 2,5 милиони верници.

Првиот ден од аџилакот чија крајна цел е Мека - родното место на пророкот Мухамед за муслиманите е денеска.

Повеќето земји од Арапскиот свет беа и се зафатени со анти - владини протести кои доведоа до уривање на режимите во Тунис, Египет и Либија.
XS
SM
MD
LG