Достапни линкови

Неколку рудари спасени во централна Кина


Рударските несреќи се чести во Кина Хелонгиајан
Кинеските државни медиуми јавија дека 7 рудари се извлечени и оти спасувачите се обидуваат дојдат до 50 - тина зарбоени во јамата на рудникот во градот Санменксија во централна Кина каде што имаше силна експлозија.
Засега официјално има 4 жртви, а 14 рудари се спасени.
На експлозијата и претходеше земјотрес со помала сила во провинцијата Хенан.
XS
SM
MD
LG