Достапни линкови

Претседателот на ЕП Јиржи Бузек во посета на БиХ


Јержи Бузек
Претседателот на Европскиот парламент Јежи Бузек ја почнува дводневата посета на БИХ со која ја завршува посетата на регионот.
Најaвени се разговори со официјални претставници на Парламентарното собрание и со трочленото Претседателстсво на БИХ.

Претседателот на Европскиот парламент Јежи Бузек изјави синоќа во Белград дека портата на Европската унија е ширум отворена за Србија, но оти земјата треба да стори уште многу во спроведувањето на потребните реформи.
XS
SM
MD
LG