Достапни линкови

Времето и натаму сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево и тивко, освен во југоисточните делови од земјава каде ќе има појава на умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.Утринската температура ќе се движи од минус пет до два, а дневната од 13 до 17 степени. Во Скопје и околината ќе биде сончево со слаба магла. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до 15 степени.
XS
SM
MD
LG