Достапни линкови

Кинески и руски хакери - закана за економијата на САД


САД соопшти дека разузнавачките служби на Кина и на Русија, како и корпоративните хакери од овие земји се најголеми компјутерски криминалци во земјата. Во американскиот разузнавачки извештај што беше објавен денеска се наведува дека компјутерските криминални активности на Пекинг и на Москва се „постојана закана за американската економска безбедност“.
XS
SM
MD
LG