Достапни линкови

Бунтовнички напад во Авганистан


Нападнатиот комплекс во Авганистан.
Авганистански бунтовници нападнаа комплекс на фирма за обезбедување што работи за странските сили на НАТО во западен Авганистан, при што загинаа двајца авганистански чувари, а најмалку петмина биле ранети. Сите напаѓачи загинале. Напаѓачите прво детонирале бомба близу до влезот на зградата, а потоа упаднаа во комплексот. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG