Достапни линкови

Падна борбен авион во Турција - двајца пилоти загинаа


Илустрација: Турски воен хелихоптер.
Двајца пилоти загинаа денеска кога се урна борбен авион на турската армија за време на пробен лет. Турските медиуми пренесоа дека борбениот авион Ф-4 се урнал во близина на градот Коња, во централната област Анадолија, каде се наоѓа голема воздухопловна база. Се истражуваат причините за падот на авионот.
XS
SM
MD
LG