Достапни линкови

Сириските трупи убија три лица денеска во Хомс


Активистите за човекови права јави дека сириските трупи убиле 3 лица во Хомс денеска само еден ден откако владата на Претседателот Башар ал Асад и вети на Арапската лига дека ќе стави крај на насилствата против демонстрантите.
Досега во протестите, според Обединетите Нации, се убиени над 3 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG