Достапни линкови

Бан Ки-Мун во ненајавена посета на Либија


Генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун на прес-конференција во Триполи.
Генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун, пристигна во Триполи во ненајавена посета на Либија за да се сретне со новите лидери на земјата. Предвидено е тој да се сретне со претставници на Националниот преоден совет, но не се соопштуваат детали. Посетата на Либија не беше најавена од безбедносни причини.
XS
SM
MD
LG