Достапни линкови

Пилотска грешка ги уби хокеарите на Локомотив Јарослав


Пилотска грешка е причина за авионска несреќа во Русија од пред два месеци во која загинаа 44 луѓе, меѓу кои и сите играчи на професионалниот хокеарски тим Локомотив Јарослав, соопштија истражителите. Меѓудржавниот комитет за авијација соопшти дека падот на авионот Јак-42 на 7 септември годинава се случил откако еден од пилотите случајно ги активирал кочниците при полетувањето.
XS
SM
MD
LG