Достапни линкови

Сирија поставува мини на границата со Либан


Башар ал Асад
Сирија поставува нагазни мини на територијата по должина на границата со Либан, јавуваат агенциите, оценувајќи дека ваквиот потег покажува колку е разнишан режимот на претседателот Башар ал Асад откако пред осум месец почнаа протестите против него. Сиријскиот режим е под притисок и на меѓународната заедница со барање да престане да употребува насилство врз демонстрантите.
XS
SM
MD
LG