Достапни линкови

Ле Пен во Музејот за холокаустот во Вашингтон


Кандидатката за иден француски претседател од крајно десничарскиот Национален фронт Марин Ле Пен која престојува во Соединетите држави го посети Меморијалниот музеј на холокаустот во Вашингтон за да им оддаде почит на над 6 милиони убиени евреи за време на Втората светска војна. Овој нејзин потег се оценува како драматичен гест на дистацирање од политиката на нејзиниот татко, поранешниот лидер на Националниот фронт Жан Мари Ле Пен.
XS
SM
MD
LG