Достапни линкови

Палестинците реагираат на новите потези на Израел


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Палестинците остро реагираа на израeлските чекори кои уследија откако деновиве беше прифатенo палестинското членство во УНЕСКО. Од кабинетот на палестинскиот претседател е оценето дека забрзувањето на градењето на еврејските населби и замрзнувањето на даночните исплати за палестинците ќе имаат негативни последици врз целиот регион.
XS
SM
MD
LG