Достапни линкови

Во Истанбул конференција за Авганистан


Во Истанбул денеска се одржува меѓународна конференција за безбедноста во Авганистан по планираното повлекување на странските сили од таа земја во 2014 година. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се очекува да претстави нацрт декларација за нов регионален договор за безбедност и соработка.
XS
SM
MD
LG