Достапни линкови

Ахмети се сретна со американскиот амбасадор Волерс


Али Ахмети, претседател на ДУИ
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети во седиштето на партијата се сретна со американскиот амбасадор во Македонија Пол Волерс со кој разговараше за последните политички случувања, во пресрет на 100-те дена од формирањето на новата Влада. Според соопштението на партијата Ахмети го отворил прашањето за пропорционална поделба на буџетот на државата и се осврнал и на потребата за решевањето на спорот со името.
XS
SM
MD
LG