Достапни линкови

Барселона се пласираше во наредниот круг во Лигата на шампиони


Во вчерашните натпревари во Лигата на шампионите, Зенит Петроград го победи Шахтјор Донецк со 1-0, а изненадување приреди Апоел од Никозија кој во последната минута го победи Порто со 2-1. Барселона се пласираше во наредниот круг откако ја декласираше Викторија Плзен со резултат 4-0, при што Лионел Меси постигна хет трик. Натпреварот меѓу Интер и Бате Борисов заврши нерешено 1-1.
XS
SM
MD
LG