Достапни линкови

Басеску: Романија не ја признава независноста на Косово


Романскиот претседател Трајан Басеску денеска во Белград изјави дека Романија не ја признава независноста на Косово. Toj по српскиот претседател Борис Тадиќ додаде дека е потребно решение, постигнато преку преговори, кое на Србите во Косово треба да им даде чувство дека српските институции им служат и ги заштитуваат.
XS
SM
MD
LG