Достапни линкови

Најмалку 7 луѓе загинале а над 225 се ранети при експлозија на два камиона во југозападниот дел на Кина кои пренесувале експлозивни материи. Кинеските медиуми јавуваат дека дваесетина од повредените се во критична состојба а предизвикана е и материјална штета во населбата. Причините за експлозијата се уште се непознати.
XS
SM
MD
LG