Достапни линкови

Косовскиот буџет за 2012 година е 1,5 милијарди евра


Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска го претстави буџетот за наредната година кој ќе изнесува 1,5 милијарди евра. Тој на владината седница изјави дека Косово треба да се гордее затоа што додека многу држави во светот се соочуваат со финансиска криза, а Косово бележи раст. Буџетот за 2012 година е за речиси 8 проценто поголем од претходната година.
XS
SM
MD
LG