Достапни линкови

Демонстранти упаднаа во парламентот во Киев


Група демонстранти денеска упаднале во украинскиот парламент поради што била прекината седницата. Околу 700 ветерани од Советско – Авганистанската војна и од нуклеарната катастрофа во Чернобил, протестираат против планираните намалувања на социјалната помош.
XS
SM
MD
LG