Достапни линкови

Разговори Медведев - Ли Мунг Бак за изградба на гасовод


Претседателот на Јужна Кореја Ли Мунг Бак денеска во Санкт Петерсбург ќе има средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев, соопшти Кремљ. Двајцата лидери ќе разговараат за билтерални прашања, пред се, за трговски и енергетски прашања, односно за изградба на гасовод од рускиот далечен исток до Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG