Достапни линкови

Конференција за интернет безбедност во Лондон


илустрација
Владини претставници, бизнис лидери и интернет активисти се собираат во Лондон денеска на конференција за справување со криминаот и безбедносните закани на светската мрежа на начин кој не би ги попречил економскиот раст и слободата на говорот. На настанот ќе присуствуваат американскиот државен секретар Хилари Клинтон како и владини претставници од Кина, Русија и Индиа. На собирот ќе присуствуваат и видни претставници на онлајн индустријата како Џими Вејлс, основачот на “Википедија”.
XS
SM
MD
LG