Достапни линкови

Времето денеска сончево и тивко


Времето денеска ќе биде претежно сончево и тивко. По одредени котлини и по речните долини можна е појава на утринска магла. Утринската температура се спушти под нулата на - 6 степени, додека дневните температури ќе се движат во интервалот од 14 до 19 степени целзиусови. Во Скопје и околината слично време со дневни температури до 18 степени.
XS
SM
MD
LG