Достапни линкови

Израел со предупредување до земјите кои го поддржа палестинското членство во УНЕСКО


Изралескиот амбасадор Нимрод Баркан во УНЕСКО денеска предупреди дека оние кои што го поддржаа палестинското членство во организација ќе го изгубат своето влијание врз Израел. Тој во изјавата за новинската агенција Франс Прес исткнал дека откако Франција гласала за резолуцијата, со тоа ќе се намали нејзината способност да има какво било влијание врз изралеската позиција.
XS
SM
MD
LG