Достапни линкови

Вицепремиерката Арифи во посета на Шведска


Вицепремиерката Теута Арифи
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи денеска престојува во еднодневна работна посета на Шведска. Арифи ќе се сретне со шведскиот министер за европски прашања Бригита Олсон, со претседателот на Комисијата за европски прашања Карл Хамилтон и со политичкиот директор во Министерството за надворешни работи на Шведска Бјорн Ливрал. Во рамки на посетата Арифи ќе одржи предавање на тема „Современите предизвици на Република Македонија во контекст на европската перспектива“.
XS
SM
MD
LG