Достапни линкови

Во самубиствен напад убиени тројца авганистанци


Тројца цивили во Авганистан биле убиени во денешниот самоубиствен напад во Кандахар. Нападот се случил во близина на Канцеларијата на Високиот комесар за бегалци на Обединетите нации, а одговорнооста ја презедоа талибанците. Во саботниот самоубиствен напад во Кабул загинаа 13 луѓе.
XS
SM
MD
LG