Достапни линкови

Параглајдеристи паднале во минско поле во БиХ


Двајца словенечки параглајдеристи денеска паднале во минско поле во Јахорина во близина на Сараево и спасувачки екипи се обидуваат да ги извлечат од таму. Локалните медиуми јавуваат дека еден од Словенците паднал во близина на стар радар од ЈНА и потоа згазнал на мина, при што е тешко повреден. На терен се излезени едница за дамонтрирање на екслозивни направи , полиција и претставници на министество за одбрана.
XS
SM
MD
LG