Достапни линкови

Обвинителството го сослуша Јашаревиќ


Јавното обинителство на БиХ денеска соопшти дека во болницата во Сараево го сослушуша напаѓачот Мевлид Јашаревиќ кој во петокот пукаше врз американската амбасада. Напаѓачот добил адвокат по службена должност, кој по средбата со него изјавил дека Јашаревиќ прашувал за семејството и изразил жалење за најблиските кои сега ќе се соочеле со непријатности поради него. Јавното обвинителство соопшти дека до судот ќе предложат мерка притвор за напаѓачот штом го пуштат од болница. Јашаревиќ бил ранет од специјалците откако извршил напад врз амбасадата.
XS
SM
MD
LG