Достапни линкови

Снежна виулица остави 100-тици илјадници Американци без струја


Снежна вилица невообичеаена за овој период во североисточниот дел на САД доведе од масовни прекини на снабдувањето со еклектрична енергија. Како што јавува телевизијата Си-Би-Ес над половина милион домаќинства останеле без струја. Најмногу проблеми имале во Филаделфија, Конетикан, Њујорк и Мериленд.
XS
SM
MD
LG