Достапни линкови

Напад со беспилотно летало во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека при напад на американски беспилотно летало загинале 4 милитанти во областа Северен Вазиристан. Северозапандиот дел на Пакистан во близина на границата со Авганистан е едно од упориштата на Ал Каеда. Се уште нема независна потврда за инцидентот. На новинарите не им е дозволен пристап во таа област.
XS
SM
MD
LG