Достапни линкови

Египет не успеa да ги смири Израелците и Палестинците


Египет соопшти дека не успеал да издејствува прекин на огнот меѓу Израелците и палестинските милитанти откако двете страни продолжија синоќа со нападите. При ракетните напади спроведени доцна во ноќта загинале еден Израелец и 9 Палестинци. Израел ги затвори училиштата во јужниот дел на земјата како мерка за претпазливост додека палестинските власти побараа од стотици илјади жители во Газа да останат во своите домови.
XS
SM
MD
LG