Достапни линкови

Соопштени противниците на Македонија во квалификациите на ЕП


Македонската машка одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за Европското првенство кое во 2013 година ќе се одржи во Полска и Данска.
На денешната жребка одржана во Луксембург, репрезентацијата на Македонија се најде во квалификациската групата Ц, заедно со селекциите на Чешка, Австрија и победникот од дуелот меѓу Хрватска и Швајцарија.
Првиот турнир ќе се одигра од 6 до 9 септември 2012 година во Виена, додека седум дена подоцна (13-15 септември) вториот турнир ќе се одржи во Карлови Вари, Чешка.
XS
SM
MD
LG