Достапни линкови

НАТО: Американски војници загинале при напад во Кабул


НАТО соопшти дека 13 американски војници загинале нападот во Кабул. Станува збор за автомобил бомба кој експлодирал кога покрај него минувал конвој со странски војници. Претходно аваганистанското министертво за внатрешни работи соопшти дека при експлозијата загинале 4 авганистанци. Талибанците ја преземале одговорноста за нападот. Полицијата соопшти дека во исто време со нападот, жена активирала бомба пред зградата на авганистанската разузнавачка служба при што се ранети двајца чувари.
XS
SM
MD
LG