Достапни линкови

Спречени нови поплави во Бангкок


Жителите на Бангкок здивнаа откако системот прегради за заштита од поплави спречија реката Чао Праја да направи големи штети. Нивото на реката е највисоко во изминативе 60 години и денеска се очекуваше со излевањето да предизвика големи штети. Вчера десетици илјади луѓе го напуштија Бангкок. Во поплавите предизвикани од монсунските дождови што го зафтија Тајланд од средината на јуни досега загинаа над 370 луѓе .
XS
SM
MD
LG