Достапни линкови

Бангкок се соочува со најголемиот тест досега во издржливоста на системот прегради за заштита од поплави. Денеска се очекува највисоко ниво на водата на реката Чао Праја во последниве 60 години. Вчера десетици илјади луѓе го напуштија Бангкок. Во поплавите предизвикани од монсунските дождови што го зафтија Тајланд од средината на јуни досега загинаа над 370 луѓе .
XS
SM
MD
LG