Достапни линкови

Убиени 30 цивили во Сирија


Сиријските активисти соопштија дека безбедносните сили денеска убиле најмалку 30 цивили во акцијата пред џамиите со цел да ги блокираат анти-владините протести по петочната молитва. Инаку, анти-владините демонстранти побараа од НАТО да воведе зона забранета за летови над Сирија, како што беше случајот со Либија, со цел да се заштитат демонстрантите од владините сили.
XS
SM
MD
LG