Достапни линкови

Сиријците бараат зона на забранети летови


Сиријски активисти јавија дека безбедносни сили ги опколиле џамиите и вршеле апсења во обид да ги спречат антивладините протести по редовната петочна молитва. И покрај тоа, во некои градови имало протести на кои демонстрантите како заштита барале од западните земји да воспостават зона на забранети летови. Повикот коинцидира со завршувањето на мандатот на НАТО во Либија.
XS
SM
MD
LG