Достапни линкови

Разговори во Белград за Косово


Шефот на УНМИК Фарид Зариф и српскиот министер за Косово Горан Богдановиќ на денешните разговори во Белград оцениле дека меѓународните мисии на Косово мора да бидат неутрални. Во соопштението од нивната средба се додава дека актуелната криза во северниот дел на Косово може да се реши единствено со дијалог и без употреба на сила.
XS
SM
MD
LG