Достапни линкови

Повторно отворање на Бољшој Театарот во Москва


Рускиот Бољшој Театар, по 6-годишна реконструкција, денеска повторно свечено ќе биде пуштен во употреба. Вечер, за специјални гости, вклучувајки го и претседателот Дмитриј Медведев, во Бољшој Театарот ќе бидат изведени опера и балет. Историскиот објект во Москва беше затворен во 2005-та година, бидејки беше речиси руиниран во целост.
XS
SM
MD
LG