Достапни линкови

Нападната НАТО база во Кандахар


Авганистанската полиција соопшти дека 4-ца милитанти и еден авганистански преведувач загинале при нападот на милитантите врз една НАТО база во провинцијата Кандахар. Според локалната полиција, нападот траел околу час ипол, а авганистанските безбедносни сили ги убиле сите 4-ца напаѓачи. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG