Достапни линкови

Пакистан тестираше проектил од среден дострел


Пакистанската армија денеска соопшти дека тестирала проектил од среден дострел, со можност за нуклеарно полнење. Проектилот бил од пакистанско производство со дострел од 700 километри.
XS
SM
MD
LG