Достапни линкови

Судскиот процес против Санадер одложен за 3-ти Ноември


Главната расправа во судскиот процес против поранешниот хрватски премиер Иво Санадер, денеска е одложена и закажана за 3-ти ноември поради влошената здравствена состојба на Санадер. Судскиот вештак утврдил дека Санадер не е способен да учествува во денешната расправа поради срцеви проблеми. Иво Санадер е обвинет за воено профитерство.
XS
SM
MD
LG