Достапни линкови

Берлускони демантира распаѓање на владејачката коалиција


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони повтори денеска дека неговата централно-десничарска коалиција, која беше блиску до распаѓање, ќе продолжи да функционира до 2013-та и оти алијансата со Северната Лига е солидна. Зборувајки на неговата телевизија, Канал 5, Берлускони ја отфрли можноста од формирање влада на национално единство, оценувајки дека на тој начин Италија би се парализирала.
XS
SM
MD
LG