Достапни линкови

САД и Јужна Кореја нема да толерираат закани од Северна Кореја


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета и неговиот јужно-корејски колега Ким Кван Џин, на заедничката прес конференција во Сеул, ја реафирмираа меѓусебната соработка и подготвеноста да одговорат на евентуална закан или напад од Северна Кореја. Двајцата министри соопштија и дека решиле да ги зголемат комбинираните активности за надгледување, не давајки повеќе детали.
XS
SM
MD
LG