Достапни линкови

Временска прогноза - Стабилно и суво со слаба магла


Илустрација.
Времето ќе биде стабилно и суво со услови за појава на утринска слаба магла по одделни котлини. Утринската температура се движи од нула до осум, а дневната од 13 до 20 степени. Во Скопје, температура ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG