Достапни линкови

Затвореници протестираат, министерот негира, ама ги разбира


Министер за правда Блерим Беџети
Затворениците во Идризово протестираат со штрајк со глад, јавуваат македонските медиуми. Според инфомациите на дел од медиумите причина за штрајкот се новите правила кои неодамна ги вовел новиот директор на затворот и лошите услови..
Министерот за правда Блерим Беџети изјави дека според неговите инфомации немало штрајк во затворот, но како што вели, ако директорот сака ред и правила нормално е тие што до вчера не ги почитувале да се обидат да штрајкуваат.
XS
SM
MD
LG