Достапни линкови

Иванов се сретна со Шмит


Пред да се сретне со Шмит, Иванов се сретна со принцот од Монако Алберт Втори
Претседател Ѓорге Иванов денеска во Монте Карло на маргините на Петтиот меѓународен форум „Мир и спорт“ се сретна со претседателот на Унгарија Пал Шмит. Двајцата претседатели изразиле задоволство од зачестените средби во изминатиот период и од можноста за продолжување на конструктивниот политички дијалог и севкупната соработка меѓу двете земји.
Денеска Иванов се сретна и со принцот Алберт Втори од Монако Претходно, Иванов присуствувал на пленарна сесија на Форумот, што се одржува под покровителство на принцот од Монако, а синоќа оддржал говор на свеченото отворање.
XS
SM
MD
LG