Достапни линкови

Напад врз странска база во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека странска цивилно- воена база беше нападната денеска во градот Кандахар. Во соопштението е наведено дека станува збор за двајца вооружени напаѓачи кои отвориле оган пред базата, но безбедносните сили ги убиле напаѓачите. Полицијата пронашла автомобил со експлозив паркиран пред зградата и ја блокирала зоната додека траеле проверките. Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG