Достапни линкови

Потпишан договор за соработка меѓу македонското и руското МВР


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и нејзиниот рускиот колега Рашид Нургалиев денеска во Москва потпишаa договор за соработка меѓу двете министерствата. Билатералниот договорот предвидува размена на информации и соработка во спречувањето, идентификацијата, сузбивањето и откривањето на кривични дела. На средбата Нургалиев истакнал дека Русија ќе остане сериозен партнер на Македонија, додека Јанкуловска се заблагодарила за поддршката во борбата за зачувување на уставното име, јавува новинската агенција МИА.
XS
SM
MD
LG